Hledáte vůni na WC, která dlouho voní, ale zároveň je šetrná k životnímu prostředí? Tato vůně je šetrná k naší planetě, ale i k vaší peněžence. Výhoda je, že až dovoní, stačí jí doplnit a to můžete dělat pořád dokola. Dokonce si můžete každý týden vybrat jinou vůni, kdyby vás vůně omrzela:-). Já jsem tentokrát zvolila vůni borovice a levandule. Na výběr je obrovské množství přírodních silic a vůní, stačí si vybrat.

Na výrobu této vůně budete potřebovat jedlou sodu a jednu či více přírodních silic. To je vše. Pojďme se podívat, jak na to:

 

Suroviny:

  • Jedlá soda Tierra Verde

Jedlou sodu v papírovém obalu jsem sháněla docela dlouho. Nakonec jsem ji našla na eshopu firmy Tierra Verde. Tuto značku nabízí i plno dalších eshopů a obchodů.  Většina firem balí sodu do plastového sáčku, tak jsem ráda, že jsem konečně našla někoho, kdo to tak nedělá:-).

 

  • Levandulová silice Tierra Verde

Obě silice mám z eshopu Tierra Verde, takže jsem vlastně vše potřebné našla tam. Najdete je v jejich eshopu s ekoprodukty: web. Silice dále prodává Mýdlový svět, Kutilov, Ekokoza…

  • Borovicová silice Tierra Verde
  • Miska

 

 Postup

Jedlou sodu nasypte do misky.

Poté do ní nasypte 10 kapek borovice a 10 kapek levandule. Metličkou nebo vidličkou dobře promíchejte a to je vlastně vše😊.

Vůni umístěte někam na toaletu. Já tam nemám žádné poličky, tak jsem jí dala na místo před okýnkem, které tam máme. Vůně mi vydržela vonět přesně týden, ale každá silice je trochu jiná. Některé jsou silnější, některé voní slaběji, takže se to může lišit. Zkrátka až zjistíte, že přestala vonět, zase ji doplňte.

Použít můžete jakoukoliv silici: hezká kombinace je levandule a citron, levandule a pomeranč, borovice a citron….těch silic ale mnohem více. Já jsem zvolila borovici, protože se mi na záchod hodí a pak levanduli, protože vydrží vonět hodně dlouho. Ještě jsou na výběr esenciální oleje, vůně do kosmetiky…ono je toho více. Použít můžete vše co takhle voní:-).

Počet kapek silice si můžete upravit. Zkuste tento recept a uvidíte, jestli příště použijete stejné nebo jiné množství.